Často kladené dotazy

Začínáte se zajímat. Začínáte se ptát. Zakládám pro vás proto tuto stránku nejčastějších otázek a odpovědí. Ptejte se dál na "dotazy zavináč vládnu.cz"


Jak chcete ošetřit to, aby se třeba TOP 09, nebo jiná strna nedomluvili a třeba 10 tisíc jich nehlasovalo tak, jak oni chtějí a nepřehlasovali lid?

To je to, co zrovna přesně ošetřovat nechceme. To, co se Vládnu.cz snaží nabídnout a prostřednictvím hnutí Demokracie 2.0 prosadit PRO VŠECHNY je OPRAVDOVÁ demokracie. Tedy že každý má jeden hlas, který může použít. A lidí v naší zemi je mnohem více než nějakých ušmudlaných 10 000 členů jakékoliv jednotlivé politické strany.

Takže ano, když se bude jednat o nějakou podružnou otázku, která moc lidí nezajímá a nebude téměř nikdo z veřejnosti hlasovat, tak pak třeba taková TOP 09 může svým hlasováním na Vládnu.cz ovlivnit i naše hlasování a tím si prosadit svou. Ale to přeci můžou už teď a mnohem jednodušeji! V současnosti jim stačí, aby se, v počtu jen desítek lidí, domluvili v poslaneckém klubu, či maximálně udělali "pro všechny výnosné" dohody s kluby dalšími a mají to v kapse. Občan v takovém případě má téměř nulové možnosti toto jakkovliv ovlivnit.

A nezapomínejme na lobisty, kteří se svými hordami peněz mají i tyhle politiky v hrsti.

Ten "fór" v našem záměru je v tom, že chceme prosadit možnost občana ten svůj jeden hlas dát. A je nás 7 milionů s volebním právem, takže nějakých slabých 10 000 členů jakékoliv politické strany, i kdyby se nakrásně dokázali jednohlasně domluvit, je pouhou kapkou v moři. A lobisti, sloužící jen velice úzké skupince lidí, by měli v takovém systému téměř kompletně smůlu. Jak uplatí všech 7 milionů obyvatel, aby hlasovali sami proti sobě?!

A konec konců i oni - členové všech politických stran, i ti nepříjemní lobisté, jsou lidé a mají právo použít každý ten svůj JEDEN ROVNOPRÁVNÝ hlas. To je právě ta opravdová demokracie. Ano, i v ní se může skupina lidí dohodnout o společném hlasování. Ale nebere to jakkoliv možnost ostatním hlasovat jinak a tuto skupinu přehlasovat. To je to, co v současném systému možné není. Tady nejde o omezování (ošetřování) toho, kdo může volit. Ta krása je v tom, že můžou rovnoprávně všichni, kdo o to mají zájem, kdykoliv, kdy o to ten zájem mají!

Komentovat k tomuto bodu můžete zde